LIGA CAMPIONILOR: FC BARCELONA – BAYERN MUNCHEN, 4-1 | VIDEO

[the_ad id="427"][the_ad id="420"]

Barcelona a deschis scorul în primul minut al partidei. Brazilianul Raphinha a înscris 3 goluri.

FC Barcelona a învins-o cu 4-1 pe Bayern Munchen, pe teren propriu, într-un meci cu multe faze de poartă din cadrul etapei a 3-a a Ligii Campionilor la fotbal.

Formația catalană de deschis scorul în minutul 1, prin Raphinha. Brazilianul a profitat de poziționarea greșită a lui Joshua Kimmich, ca apoi să treacă în dribling de portarul Manuel Neuer.

Bayern a egalat prin Harry Kane, în minutul 18, care a reluat acrobatic o centrare excelentă venită de la Serge Gnabry.

Contrar cursului jocului, Barcelona a făcut 2-1 prin Robert Lewandowski, fost jucător la Bayern. Fermin Lopez a oferit a pasat din nou decisiv, profitând de eroare unui fundaș advers și de ieșirea neinspirată a portarului Manuel Neuer.

Brazilianul Raphinha a înscris din nou pentru Barcelona și a dus scorul la 3-1, chiar înainte de pauză, după un contraatac în care a trecut ușor de Raphaël Guerreiro și a șutat elegant la colțul lung.

Raphinha și-a continuat recitalul și în repriza a doua. În minutul 56, extrema Barcelonei a făcut 4-1 după o ce a primit o diagonală lungă, de peste 30 de metri de la Lamine Yamal, pe contraatac. Raphinha a preluat în viteză printre doi adversari și a șutat pe jos, la colțul lung.